Chat Sohbet Nedir ?

Chat Sohbet Nedir ?

admin     29-01-19     Blog     Chat Sohbet Nedir ?     320 Defa Okundu

Uzun yıllardır hayatımızda olan chat – sohbet kavramı; ev tipi bilgisayarların icat edilmesiyle ve ev tipi internetlerin kurulmasından sonra sohbetin sanal dünyada şekil bulmuş hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Chat sözcüğü; ingilizce kökenli olup anlamı sohbet etmek demektir. Chat-Sohbet kavramları sürekli birlikte kullanıldığı için kelime anlamları aynı anlama gelsede kalıplaşarak chat-sohbet ikilemesi şeklinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Chat Nedir ?

Chat- sohbet nedir diye konu başlığını attık madem birazda chatin tarihçesine yer verelim. İlk online chat 1973 yılında yapılmıştır. İlk chat; 6 kanalı bulunan ve her kanalda 5 kişinin anlık olarak yazıştığı bir uygulamada yapılmıştır ve internet üzerinde yapılan chatin temelleri böylelikle atılmıştır. İlk deniz aşırı yani ülkeler arası chat-sohbet ise 1989 yılında Amerika ve Finlandiya arasında gerçekleşmiştir. Bizdeki gelişimi ise; irc (mirc) uygulamasının kullanılmasıyla başlamış, teknolojinin gelişmesiyle birlikte chat-sohbet kavramı mirc uygulamasınında dışına çıkarak web üzerinden giriş yapılır hale gelmiş ve kullanımı yaygınlaşarak günümüzdeki web sohbet odaları halini almıştır.

Sohbet Nedir ?

Hayatımıza giren ios ve android telefonların yaygınlaşması ve android uygulamaların kurulmasıyla birlikte mirc ve web üzerinden yapılan chat-sohbet mobil ortama taşınmış ve sohbet sitelerine olan erişim kolaylaşmıştır. Evde, işte, parkta, internet erişiminin bulunduğu her ortamda sohbet odalarına olan kolay ulaşım sayesinde chat-sohbet yapılmak istenilen her anda sorunsuz olarak sürdürebilmektedir.

‘’Kaliteli ve seviyeli sohbet’’ ilkesini slogan olarak belirleyen hepsohbet sohbet odalarımıza olan kolay erişim imkanı sayesinde siz sohbet-chat yapmak isteyen dostlarımızı en kısa sürede sohbet odalarımıza bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Alemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

The following two tabs change content below.

Latest posts by admin (see all)

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Cinsel Sohbet - Popüler Cinsellik Odalarımız.

Canlı Sohbet - Cd Sohbet - Cinsel Sohbet -

Senle Hep Sohbet Edelim mi? :)

Tüm Hakları Saklıdır. 2018-2019 / Hepsohbet.net

iletişim - Kurallar - Hakkımızda - Forum - Blog - Sitemap -