Google Rusya ile karşı karşıya!

Google Rusya ile karşı karşıya!

ExCaLuBuR     04-11-18     Genel, Teknoloji     Google Rusya ile karşı karşıya!     248 Defa Okundu

Rusya’nın kara listesinde bulunan site engelleme kurallarına uymayan ve uyarıları dikkate almayan Google Rusya tarafından para cezası ile karşı karşıya!

google

rusya google

 

Google, Rusya’nın uyarılarını dikkate almadı!

Rusya’da faaliyet gösteren arama motorları, kalıcı olarak engellenen sitelerin arama sonuçlarında görünmemesini sağlamak için merkezi bir veri tabanınabağlanmakla yükümlüdür.

Birkaç yıl süren yasal düzenlemeler ve teknik dağıtımlardan sonra, Rusya oldukça karmaşık bir site engelleyici sistem ile korsan siteleri, kayıt dışı VPN’leri, ayrıca devlet tarafından tehlikeli kabul edilen materyalleri kolaylıkla tespit edebiliyor ve engelleyebiliyor.

Google ile rusya

 

Fakat bu sistem için arama motorlarının kendi veritabanlarının, Rusya’nın kendi sistemi ile bağlanması gerekmekte ve Rusya veri tabanında kara listede bulunan sitelerin arama motorları tarafından engellenmesi gerekmekte.

Yerel telekomünikasyon gözlemcisi Roscomnadzor’a göre, bu süreçleri dikkate almayan Google Rusya “FGIS” ulusal kara listesiyle sistemlerini eşleştirmeyerek federal yasaları ihlal ediyor. Bu durum şu anda 500.000 ila 700.000 ruble arasında bir idari para cezasına tabi olabileceği anlamına gelmektedir.

Şu an için Google yetkilileri tarafından cevap gelmedi, fakat Rusya bu konuda sadece para cezası ile kalmayacak gibi gözüküyor. Kural ihlallerine karşı sert tutumu olan Rusya’nın şirket ile arasındaki sorunu çözüp, çözemeyeceğini hep beraber göreceğiz.

Peki sizce şirket bu konuda olumlu bir tutum takınacak mı?

The following two tabs change content below.

ExCaLuBuR

Latest posts by ExCaLuBuR (see all)

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    Bu konuya uzun uzun yorum yapılır ama konuyu kısa tutup haberi paylaştığınız için tşk ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2018 - HepSohbet.Net Tüm Hakları Saklıdır. İletişim