Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

admin     06-02-19     Blog     Mobil Sohbet     306 Defa Okundu

2000’li yılların başında ivme kazanarak hızla gelişim gösteren bilgisayar, internet, telefon gibi aletler beraberinde yeni aktiviteleri hayatımıza soktu. Örnek vermek gerekirse bilgisayar ve telefonlar insanların duygularını, anlatmak istediklerini, bilgi alma özgürlüğünü, öğrenmek istediklerini, kavuşma, hasret giderme gibi insani duygular için kullanıldı. Bilgisayar ile başlayan yazışma uyguları aynı zaman da cep telefonlarında kısa mesaj olarak yazılı görüşme olarak hayatımıza bir anda girdi.

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Mektuplar yerini cep telefonlarından atılan kısa mesajlara bıraktı. Bu süreç tabii ki mobil sohbet kavramının ilk temelini oluşturdu. Günlük konuşma tarzından farklı olarak bir konuşma tarzı, kısaltmalar, etkileşimler meydana getiren bu sohbet türü günümüzde mobil sohbet olarak adlandırılmaktadır.

NEREDE OLDUĞUNUZ FARK ETMEZ, SOHBETE HEP BAĞLI KALIN

Telefonlar boyutu küçüldükçe işlem güçleri ve yapabildikleri işlemler arttı. Günümüze kadar gelen her şeyin sanal ortama aktarımı sağlanırken kısa mesaj ile başlayan mobil sohbet süreci telefonların gelişimi ile sohbetin de gelişimi tamamlandı. Kısa mesaj ile başlayan bu sohbet türü akıllı telefonlar ile Messenger adı verilen uygulamalar ile daha hızlı ve daha tasarruflu bir hal aldı. Lakin bu tür bir sohbetin avantajı gibi dezavantajı da vardı. Bu tür bir sohbette sadece tanıdıklarımızla günlük konuşurken ekstrem bir durum sergilemiyordu. Bu noktada 2000’li yılların başında bilgisayarlar üzerinden ziyaret edilen sohbet odalarının mobil versiyonları aktif edildi.

mobil sohbet
mobil chat

Artık telefonunuz yanınızda olduğu sürece nerede olduğunuzun bir önemi olmadan yeni dostlukları huzurlu ve güvenli bir sohbet ortamında elde edebilir ve yeni dostluklara doğru tam gaz fora diyebilirsiniz. Telefonlarda yer alan internet tarayıcıları (Chrome, Safari) ile mobil sohbet odalarına bağlanabilirsiniz. Bunun dışında akıllı telefonlar için üretilen sohbet uygulamalarını telefonunuza indirerek sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu büyük kolaylık sayesinde sosyalleşmekte sıkıntı çekiyorsanız, daha fazla arkadaş edinmek istiyorsanız, içinizdekileri başkalarına anlatmak istiyorsanız ücretsiz sohbet odalarında sınırsızca muhabbet edebilirsiniz. Bazen bir gönül ilişkisi bazen sıkı bir dostluk bazen ise tatlı bir tartışma ortamı… Tamamı cep telefonunuzda bir tık ötenizde yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Radyo başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

The following two tabs change content below.

Latest posts by admin (see all)

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Cinsel Sohbet - Popüler Cinsellik Odalarımız.

Canlı Sohbet - Cd Sohbet - Cinsel Sohbet -

Senle Hep Sohbet Edelim mi? :)

Tüm Hakları Saklıdır. 2018-2019 / Hepsohbet.net

iletişim - Kurallar - Hakkımızda - Forum - Blog - Sitemap -