Sohbet Konuları

Sohbet Konuları

admin     30-12-18     Blog     Sohbet Konuları     388 Defa Okundu

Tek amacı kendi düşüncesini kabul ettirmek olan ya da sadece kendi ilgilendiği konulardan bahseden insanlarla sohbet etmek oldukça sıkıcıdır.

Sohbet etmek , bir dakikadan sonra sanatsal bir iştir. Bulunduğunuz ortamda kalabalıklar ile birlikte iseniz bu konu biraz daha kolay olsa da, bir bir diyalog da sohbet ederken çoğu kişi paylaştıkları yada keyif aldıkları noktalar aynı olmadığı sürece sohbeti devam ettirememektedir. Sizlere herhangi bir durum için sohbet etmek adına fayda sağlayacağını düşündüğümüz yedi farklı sohbet konusundan bahsedeceğiz..

İyi bir sohbeti oluşturan konular, sohbeti gerçekleştiren tüm tarafların dikkatini çeken konular olmalıdır.

Sohbet açmak adına yedi faydalı konu

Sohbet etmenin temel mantıklarından biride diğer insanları ve kendimizi tanıtmaktır. Bu şekilde sohbet esnasında kendimizi , görüşlerimizi, standartlarımızı, statümüzü, huylarımızı ve insani yönlerimizi karşımızdakine aktarabilir ve aynı şekilde karşımızdakinden dinleye biliriz.

Bu sohbetler bilindiği üzere sadece yüz yüz gsm veya telefon yoluyla değil aynı zamanda uzun yıllardır , Yazılı Chat , Mobil Sohbet , IRC sohbet , mIRC Sohbet , Sosyal Ağlar , Arkadaşlık siteleri , Sohbet odaları , Sohbet siteleri , Radyo Sohbet gibi çeşitli internet siteleri üzerinden kurulan sohbet ağlarında muhabbet ederek de yapılmaktadır.

Bazı sohbet konuları vardır ki kesinlikle her iki tarafın da ilgisini çeker ve böylece verimli bir iletişim sağlanmış olur. Bu yazıda bahsedeceğimiz başlıklar, bir sohbet esnasında tıkanmamanız için kolaylıkla yardımcınız olacak ve sohbete dahil olan kişilerin güvenini kazanmanızı sağlayan uygun atmosferi yaratacaktır.

Herhangi bir durumda kullanabileceğiniz 7 faydalı sohbet konusunu bu yazıyla öğrenin!

Yardımcı sohbet konuları: çocukluk

Çocukluktan konular açıp sohbet etmek sadece eğlenceli değildir, aynı zamanda karşınızdaki insanın yaşamına dair derinlemesine bilgi sahibi olmanızı da sağlar. Çocukluk, insan yaşamında derin ve büyük izler bırakan bir dönemdir. Bazı insanların çocukluk anıları elbette tamamen iyi olmayabilir, ancak her zaman için paylaşılacak harika ve ilgi çekici anılar vardır.

bulut gibi pamuk şeker yiyen çocuklar
Çocukluk anıları

Seyahat anıları

Sohbet ettiğiniz kişi evinden zar zor çıkan biri bile olsa, geçmişte yaptığı ve mutlaka hatırladığı bir seyahati olacaktır. Seyahatler her zaman için bilinmeyene yapılan keşifler gibidir, bu nedenle sürprizlerle ve yeni bilgilerle doludur. Geçmiş seyahatler hakkında sohbet etmek bu yüzden her zaman keyif verir.

Bu konu başlığının kendi içinde bir bonusu daha bulunmaktadır: Geçmiş seyahatler hakkında konuşarak karşı tarafla faydalı bilgi alışverişlerinde de bulunabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz durum sadece tecrübe paylaşmak anlamına gelmemelidir; sohbeti yapan kişiler aynı zamanda bu yolla gelecekte kullanılmak üzere faydalı bilgiler de edinmiş olur. Bu yolla insanları oldukça iyi bir şekilde tanımış olursunuz. Bu konu başlığı sayesinde karışınızdaki kişinin değişime ve yeni şeylere ne kadar açık olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kitaplar ve filmler

Filmler, hemen hemen herkesin sıkıntı yaşamadan mutlaka söyleyecek bir şeyler bulabileceği bir sohbet başlığıdır. Filmlerden bahsetmek için sinefil olmanıza hiç de gerek yoktur. Herkes hayatının bir noktasında kalbine dokunan bir filmi mutlaka izlemiştir. Bu filmler size gerçek anlamda temas eden, sizi güldürürken ağlatan ya da hayatınızda keşfedemediğiniz bir şeyi bulmanıza imkan sağlayan yapıtlardır. Sinema bir buluşma noktasıdır, ve bu şekilde birçok arkadaşlığı da başlatabilir.

aşıklar şehri filminden bir kare

Elbette filmlerin yanında, televizyonda olan şeylerden de bahsedebilirsiniz. Milyonlarca takipçisi olan birçok dizi televizyonda yayınlanmaktadır. Televizyonda yayınlanan belgeseller ve diziler birçok insan tarafından izlenmektedir. Güzel olan televizyon programları birçok konuya değinir ve bu nedenle bu program ve dizilerle bağlantılı birçok ilgi çekici sohbet konusu ortaya çıkabilir.

Müzik

Kim müzik dinlemeyi sevmez ki? İnsanoğlu dünyaya geldiği ilk andan itibaren müzikle hep bir arada olmuştur. Tüm kültürlerde ve tarihteki her zaman aralığında müzik karşımıza çıkmaktadır. Muhakkak ki müzik, her türlü sosyal sınıfı delen ulusal bir dildir. Dini, ırkı veya herhangi bir ideolojisi yoktur. İki insan birçok konu hakkında tamamen zıt görüşlerde olabilir, ancak söz konusu müzik olduğunda mutlaka bir ortak nokta bulur.

Müzikle ilgili güzel bir sohbet geliştirmeniz için belli türlere, yorumlamalara veya teknik bilgilere ihtiyacınız yoktur. Herkes kendi müzik zevkini ve tercihini özgürce ifade edebildiği zaman, müzik insanaları bir araya getiren bir şeye dönüşür. Hangi tür müziklerin sizi etkilediğini söyleyebilir, müziğin insan hayatında ne kadar önemli bir rol oynadığıyla ilgili konuşabilirsiniz.

Söz konusu sohbet ve içerik müzik olunca , sizleri hem sohbet edebileceğiniz hemde müziğin keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz AşkFM sitemiz de bekliyor bir göz atmanızı umut ediyoruz.

Hayvanlar

İnsanoğlu binlerce yıldır evcil hayvanlarla birlikte yaşamaktadır.Bazıları papağanlardan ve balıklardan, birçok insan ise kedilerden ve köpeklerden hoşlanır. Bu evcil hayvanlar, evde süs olsun diye duran eşyalardan farklıdır. Bu hayvanlar hayatımızın birer parçası olur, ailemizin birer üyesi haline gelirler. Hayvanlardan bahsetmek mutlaka sizi keyifli bir sohbete götürecektir.

camdan bakan kedi

Hayvanlarla ilgili tüm hikayeleri duymuş ve okumuşsunuzdur. Davranışları ve yaşam tarzları çoğu insanın dikkatini çeker ve bu yüzden onları daha da yakından tanımak isteriz. Onları sık sık kendimizle kıyaslarız. Hayvanlarla ilgili süren bir sohbetin kötü bir yöne gitmesi oldukça zordur. Bu tarz sohbetler, insanların diğer canlılarla nasıl ilişkiler kurduklarını da göstermiş olur.

Yiyecek ve İçecekler

Sevdiğiniz veya hoşlanmadığınız yiyecekler hakkında konuşmak genellikle eğlencelidir. Örneğin mantarları neden tereyağında kızarttığınızı veya neden ıspanak yemeyi tercih etmediğinizi böyle bir sohbetin içinde açıklayabilirsiniz. Bu konular başta önemsiz görünebilir, ancak gerçek hayatınızın en insani ve gündelik parçaları bu konular üzerine kuruludur. Bir süredir denediğiniz egzotik gıdalar ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ilginç bir sohbeti başlatabilir. Yiyecekle ilgili başka hikayeler de anlatabilirsiniz; örneğin epey garip görünen bir yiyecek yemeniz için size teklif edildiğinde bu yemeği yemeyi nasıl da beceremediğinizi anlatan anınız eğlenceli bir sohbet konusuna dönüşebilir. Ya da lezzetli bir şey tattığınızı sandığınızda gerçekte iğrenç bir şey yediğinizi fark ettiğiniz o andan bahsedip buna beraber gülebilirsiniz. Yiyecekler ve içecekler söz konusu olduğunda herkesin söyleyecek bir şeyi mutlaka vardır.

7. Spor ve hobiler

Dünyada hobisi olmayan tek bir kişi bile yoktur. Herkesin yeterince boş zamanı vardır ve insanlar o anları en çok keyif aldığı şeyleri yaparak geçirir. Bazı insanlar bunu daha bilinçli yaparken, diğerleri bu şekilde yapmaz. Ama gerçek şu ki hepimiz boş zamanlarımızda sevdiğimiz bir etkinliği yapmaktan hoşlanırız. Bu boş zamanı bitkilerle ilgilenerek, televizyon izleyerek veya pencereden dışarı bakarak harcayabilirsiniz.

yolda koşan spor ayakkabılı ayaklar

Düzenli olarak oynasın veya sadece izleyicisi olsun, çoğu insanın ilgilendiği favori bir sporu vardır. Spor genellikle rekabetçi bir alan olduğundan, spor konulu bazı sohbetler tartışmalı hale gelebilir. Bu nedenle bu konuyla ilgili bir sohbetin içindeyseniz eğer dikkatli olmalısınız.

Hoş sohbetlere yol açan tüm bu konular, başkalarını tanımanıza izin veren bahanelerdir aslında. Bu şekilde insanlar da sizi tanımış olur.Başkalarını dinleyerek öğrenebileceğiniz çok fazla şey vardır. İnsanlar basit bir şekilde sizinle belli bir zaman geçirerek hayatınıza çok şey katabilir. Başkaları ile bir şeyler hakkında konuşmak her zaman güzel bir aktivitedir ve bunu yaptığınıza mutlaka değecektir. Hiçbir konuşma önemsiz değildir, çünkü bir şekilde sizi dünyaya ve onun üzerinde yaşayan diğer insanlara bağlayan şey budur.

Sayfamıza puan verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan mIRC Script başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

The following two tabs change content below.

Latest posts by admin (see all)

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    İnsanoglu sürekli birbiriyle iletisim halindedir. Dertlerimizi, sıkıntılarımızı, sevinclerimizi vb.duygu ve düşüncelerimizi sohbet ederek insanlara aktaririz. Bize duygu ve düşüncelerimizi rahatça ifade etme imkani sunan https://www.hepsohbet.net kaliteli sohbet sunucumuza hepinizi bekliyoruz 🙂

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Cinsel Sohbet - Popüler Cinsellik Odalarımız.

Canlı Sohbet - Cd Sohbet - Cinsel Sohbet -

Senle Hep Sohbet Edelim mi? :)

Tüm Hakları Saklıdır. 2018-2019 / Hepsohbet.net

iletişim - Kurallar - Hakkımızda - Forum - Blog - Sitemap -